Четиридесет часа в офиса на Тесла

Добра, лоша идея ли е тази с работа 40 в офиса или напълно пропуска основните въпроси и проблеми.
Всички ко-уъркинг чатове, няколко групи и по доста стени се коментира писмото на Елон Мъск до служителите му за стоене в офиса 40 часа.
Често когато разговарям с експерти по продажби, отговорите на някои мои въпроси са „зависи“. Като експерт в създаване на кариера, която обичаме – това включва продуктивността – отговорът на въпроса дали 40те часа в офис са добра идея е „Зависи“.
ОТ КАКВО ЗАВИСИ?
1. Профила
В профила на много хора е да не могат да работят сами или да мислят най-добре, когато разговарят, обменят идеи.
Доста малко хора обаче познават себе си и знаят каква е оптималната среда, ритъм и начин на работа за тяхната продуктивност.
2. Средата
Много хора не са продуктивни сред малки деца и домашна обстановка, колкото и да я обичат (а може тъкмо заради това).
3. WOKE философията
WOKE философия доста разглези всички – толкова е важно някой да не е обиден или наранен, толкова сме изнежени, че на практика мнозина само с това се занимават (дали са обидени или не и цялата драма около това).
За 40те часа. Никой не може да върши епично добра работа с фокус за повече от 5 часа на ден. Дори бих казала 4 часа – говорим за задълбочена работа с много висока добавена стойност. А след един блок задълбочена работа, задължително е нужна почивка – дали всеки офис е пригоден за нея, не е ясно.
Ако все пак трябва да дам отговор на въпроса – „За или против работа в офис“, бих казала OKRs – objectives and key results.
Няма значение от къде се постигат – важното е да се постигат, а когато не се постигат да има ясен отговор защо – без обвинение, в дух на откривателство и учене.
Бих добавила, че удовлетвореността и продуктивността са свързани и ако някой е доказал, че може да постига objectives and key results навсякъде, то компанията има интерес този човек да е щастлив. И да остане.
Ако обаче не ги постига – това е отделна тема и включва серия от изследователски въпроси защо се случва така.